Nowoczesna architektura nieustannie się rozwija, oferując coraz więcej nieszablonowych rozwiązań. Kiedy jednak budujemy dom, jedna kwestia jest niezmienna od dziesiątek lat – chodzi o instalacje przeciwwodne. Dzieli się je na parę rodzajów, a każdy z nich jest przeznaczony do innych gruntów, na których dom ma stać.
Kiedy izolacje przeciwwilgociowe są konieczne?
Kluczowym zastosowaniem, które posiadają instalacje przeciwwilgociowe, jest przede wszystkim zabezpieczenie podziemnych elementów domu. Lekkie instalacje przeciwwilgociowe stosuje się, kiedy dom stoi na gruntach przepuszczalnych, takich jak żwir czy piasek. Kiedy jednak nie stoi na nich bezpośrednio, ale pod warstwą nieprzepuszczalnych ziem są wspomniane grunty przepuszczalne, to instalacje przeciwwilgociowe także będą niezbędne.
Zalety tego rozwiązania
Korzyści, które oferują instalacje przeciwwilgociowe, można wypisywać nieustannie. Wydaje się jednak, że często jest to omijana sprawa w trakcie planowania wzniesienia domu – nie powinno tak być, bowiem jest to jeden z najbardziej kluczowych elementów całej konstrukcji, który zapewnia jej bezpieczeństwo oraz stabilizację. W związku z tym należy zaopatrzyć się w odpowiednie instalacje przeciwwilgociowe, kiedy grunt choć odrobinę tego oczekuje.
Szukasz fachowców? Zobacz: ekipa budowlana | remonty lublin